AKİT GAZETESİ MANŞETTEN VERDİ

Ana Sayfa » MEDYADAN » HABERLER » AKİT GAZETESİ MANŞETTEN VERDİ

Yeni Akit Gazetesi 28 Şubat ve FETÖ mağduru Şahımerdan Sarı Hoca’nın mağduriyetine manşetten yer vermeye devam ediyor. Yıllardır haksız bir şekilde zindanlarda çürütülmek istenen Şahımerdan Sarı hocanın mağduriyetini sık sık gündeme getiren Yeni Akit Gazetesine SahimerdanSari.com sitesi olarak teşekkür ediyoruz.

İşte O haber:

Savcı beraat istedi FETÖ mahkûm etti

28 Şubat sürecinde düğmesine basılan uydurma “Vasat Örgütü”nün lideri olma suçlamasıyla 2013’te hakkında ikinci defa tutuklama kararı verilen ve hâlâ Silivri Cezaevi’nde bulunan Şahımerdan Sarı Hoca’nın masum olduğunun adlî makamlarca da teyit edildiği ancak FETÖ’nün gadrine uğradığı ortaya çıktı.

 

28 Şubat postmodern darbesi sürecinde uydurulan “Vasat Örgütü”nün lideri olma suçlamasıyla 2013’te hakkında ikinci kez tutuklama kararı verilen ve hâlâ Silivri Cezaevi’nde bulunan Şahımerdan Sarı Hoca’nın masum olduğunun adlî makamlarca da teyit edildiği ancak FETÖ’nün hışmına uğradığı ortaya çıktı. “Terör örgütü yöneticiliği” iddiasıyla Şahımerdan Sarı Hoca hakkında verilen mahkumiyet kararının Yargıtay’a taşınması üzerine dava dosyasını inceleyen Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Murat Kızılyar’ın “suç yoktur, mahkeme kararı bozularak beraatine hükmedilmesi gerekir” şeklinde mütalaa verdiği belirlendi.

 

SUÇ YOK, BERAAT VERİLMELİ

 

Akit’in ele geçirdiği 17/04/2013 tarihli, 2012/111220 Tebliğname No’lu 6 sayfalık mütalaada savcılığın “Şahımerdan Sarı hakkında ‘Silahlı Terör Örgütü Kurma ve Yönetme’ suçundan (…) beraatlerine hükmedilmesi gerekirken, mahkumiyetine hükmedilmesi kanuna ve hukuka aykırı görülmüştür. Bu nedenle sanıklar müdafiilerinin temyiz itirazları yerinde görülmekte, hükmün CMUK’un 321. maddesi gereği BOZULMASI, talep ve dosya tebliğ olunur” ifadelerine yer verdiği saptandı.

 

 

ONAYAN KİŞİ FETÖ’DEN TUTUKLU

 

Savcı mütalaasında mahkumiyet kararının kanuna ve hukuka aykırı olduğuna vurgu yapılmasına rağmen Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin 12 yıl 6 aylık hapis cezasını onadığı öğrenildi. Hiçbir delile dayanmaksızın terör örgütü yöneticisi olarak cezaevine atılan Şahımerdan Sarı Hoca’nın cezasının onanmasında ise FETÖ iblisinin parmağı var. Savcı mütalaasını yok sayarak Hoca hakkındaki mahkumiyet kararını 21 Eylül 2013’te onayan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul’un, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından 20 Temmuz 2016’da tutuklandığı öğrenildi. Yargıç kılıklı FETÖ militanlarının hukuksuz kararıyla özgürlüğü çalınan Sarı Hoca, kendisini mahkum eden FETÖ’cü alçakların tutulduğu Silivri’de çile dolduruyor.

 

OĞUL SARI: ADALET BEKLİYORUZ

 

Akit’e konuşan Şahımerdan Sarı Hoca’nın oğlu Muhammed Sarı, 20 yıldır adalet beklediklerini söyledi. Oğul Muhammed Sarı, Vasat Davası dosyasına sudan gerekçelerin ve uyduruk delillerin konulduğunu belirterek dosyanın yeniden açılmasını ve adil yargılama yapılmasını istemişti. Muhammed Sarı, şu ifadeleri kullanmıştı: “Dosyanın yeniden açılması için gerekli olan tüm kanuni şartlar meydana gelmiştir. Yeni deliller ortaya çıkmıştır, FETÖ mensuplarının yaptıkları yargılamaların talimatla yapıldıkları ispatlanmıştır. O hakim ve savcıların hepsi taraflıydı ve şimdi FETÖ’den tutuklular. Anayasaya göre yerinde bir gerekçedir. Hukuki zemini tamamen oluşmuş olan bu dava dosyasının açılmasını bekliyoruz.”

 

YENİ AKİT GAZETESİ /02.04.2018

Şahımerdan Sarı

Hoşgeldiniz
  • Abdullah musaGünümüz ilim ehlinin bu konuda göstermiş oldukları gafletvari durumları alimin alime sahip çıkmamasının göstergesidir . İlim ehlinin bu suskunluğu Ümmet için gerçekten ileriki zamanlarda tehlikenin işaretidir . Şahımerdan Hocaefendi bu suskunluğu yık
  • Haci Mustafa CelikRabbim Hoca'yı tez zamanda esaretten kurtarsın.
  • HamzaDüya değil ahiret alimi olan Şahımerdan sarı yıllardır iftiralar neticesi ömrünün çoğunluğunu zindanlarda geçirdi artık bu zulüm bitmeli inzanların türkiye nin ümmetin Şahımerdan hoca gibi değerli Alimlere ihtiyaçları var
  • Özkan M.Allah yar ve yardimcisi olsun hocaefendinin.
  • Yusuf AbdusSelâmÖncelikle görevimiz olarak her ferd ihlasla Allah'a dua etmelidir. Fiili olarak da Şahımerdan Sarı Hoca'nın esaretten kurtulması için medyada bayağı çalışmalar yapıldı ancak bizzatihi bazı ilim ehli muteber Âlimlerin de bu konuda harekete geçmesi içi

FACEBOOK'TA ŞAHIMERDAN HOCA