Türkiye’nin 90’lı Yılları Tam Olarak Aydınlatılmamıştır.

Ana Sayfa » Genel » Türkiye’nin 90’lı Yılları Tam Olarak Aydınlatılmamıştır.

Türkiye’nin 90’lı yılları tam olarak aydınlatılmamıştır.

 

Sosyal, siyasi, ekonomik ve kültürel anlamda ciddi kriz ve sarsıntılar yaşanan bu dönemde hedef, her devirde örneklerine rastlanabileceği gibi yine müslüman ve İslamcı kimliğiyle bilinen kişi ve topluluklar olmuştur.

 

12 Eylül’den sonra bu dönem de de, Cumhuriyet tarihinin en geniş ölçekte “sosyal dönüşüm” operasyonları sözkonusuydu.

 

Toplum içinden çok sayıda topluluk, sivil toplum örgütü, cemaat de dahil, bürokrasiden siyasete kadar hemen her statüden insan müslüman kimliği nedeniyle sindirilmeye, itibarsızlaştırma operasyonlarına hedef oldu.

 

Bu isimler arasında dikkat çekenlerden bir isim daha var:

 

ŞAHI MERDAN SARI…

 

1997-2007 yılları arasında 10 yıla yakın hapsedildi.

 

Büyük itibar ve saygı gördüğü çevresinden kopartılmak istendi Şahı Merdan Hoca…

 

Neden?

 

İşte biz de Şahı Merdan Sarı’nın neden böyle bir zulüm ve haksızlığa maruz kaldığını bilgilendirmek amacıyla “Şahı Merdan Sarı’ya Özgürlük” adlı internet medyasında ve sosyal medyada bir platform açmış bulunuyoruz.

 

O dönem yaşanan ve tesirleri halen süren çeşitli çapta haksızlıklara karşı duyduğumuz sorumluluğu bugünün şartlarında, bugünün sivil ve hukukçu kimliğe sahip çevrelere yeniden hatırlatmak ve insanımızı vicdani sorumluluğa davet etmek üzere “Şahı Merdan Sarı’ya Özgürlük” sayfamızı takibe davet ediyoruz.

 

Hangi çevreden ve kesimden olursa olsun; iyi niyet ve destek beyanlarını beklediğimiz bu kampanya hakkında olumlu his ve düşüncelere sahibiz.

 

2007 itibariyle cezaevinden çıkar çıkmaz 28 Şubat dönemi takipçi ve tacizci faaliyetlerini sürdüren,

 

24 saat yasadışı faaliyetleriyle hiçbir ahlaki ve hukuki kural tanımayan,

 

2009’da ise yeniden düğmeye basıp Şahı Merdan Sarı Hoca’yı tekrar tecrit ve hapis ortamına almayı hedeflediği anlaşılan, bunun için yasadışı FETÖ talimatları çerçevesinde hareket ettikleri ülkemizde emsal teşkil eden davalarla da ortaya çıkan polis ve yargı üyelerinin, Anadolu’nun mütevazi bir mahallesinde ve tüm bölgesinde sevilip sayılan Şahı Merdan Sarı hoca hakkında, hukuki temelden yoksun bir iddianame ile “Vasat terör örgütü lideri” ilan edilerek, büyük bir hataya, iftiraya ve komploya maruz bırakıldığını duyuruyoruz.

 

O dönemin kaybedilmiş hukuk haysiyetini ve saygınlığını yeniden kazanmak üzere harekete geçişte sembol değerde gördüğümüz bu davanın tekrar gözden geçirileceğini ve Şahı Merdan Hoca’nın sesine kulak verileceğini umuyoruz.

 

Bu vesileyle açmış olduğumuz sayfamızdan tüm kamu vicdanına ve hukuk camiasına sesleniyoruz:

 

ŞAHI MERDAN SARI’YA ÖZGÜRLÜK!..

Şahımerdan Sarı

Hoşgeldiniz
  • Abdullah musaGünümüz ilim ehlinin bu konuda göstermiş oldukları gafletvari durumları alimin alime sahip çıkmamasının göstergesidir . İlim ehlinin bu suskunluğu Ümmet için gerçekten ileriki zamanlarda tehlikenin işaretidir . Şahımerdan Hocaefendi bu suskunluğu yık
  • Haci Mustafa CelikRabbim Hoca'yı tez zamanda esaretten kurtarsın.
  • HamzaDüya değil ahiret alimi olan Şahımerdan sarı yıllardır iftiralar neticesi ömrünün çoğunluğunu zindanlarda geçirdi artık bu zulüm bitmeli inzanların türkiye nin ümmetin Şahımerdan hoca gibi değerli Alimlere ihtiyaçları var
  • Özkan M.Allah yar ve yardimcisi olsun hocaefendinin.
  • Yusuf AbdusSelâmÖncelikle görevimiz olarak her ferd ihlasla Allah'a dua etmelidir. Fiili olarak da Şahımerdan Sarı Hoca'nın esaretten kurtulması için medyada bayağı çalışmalar yapıldı ancak bizzatihi bazı ilim ehli muteber Âlimlerin de bu konuda harekete geçmesi içi

FACEBOOK'TA ŞAHIMERDAN HOCA