FETÖ’CÜ HAKİMLERİN KUMPAS KARARLARI HÂLA YÜRÜRLÜKTE

Ana Sayfa » MEDYADAN » HABERLER » FETÖ’CÜ HAKİMLERİN KUMPAS KARARLARI HÂLA YÜRÜRLÜKTE

28 Şubat sürecinde düğmesine basılan uydurma “Vasat Örgütü”nün lideri olma suçlamasıyla 2013’te hakkında ikinci defa tutuklama kararı verilen ve hâlâ Silivri Cezaevi’nde bulunan Şahımerdan Sarı Hoca’nın masum olduğu adlî makamlarca da teyit edildi. Ancak FETÖ’cü yargının kararları hâla yürürlükte olduğundan mağduriyet devam ediyor.

YARGILAYANLAR TERÖRİST

19/11/2011 tarihli kararda; Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Zeka Kayalı, üyeler Müslüm Uzun, İrfan Yıldız ve Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel’in imzası bulunuyordu. Vasat davasında Şahımerdan Hoca ve arkadaşlarını ‘terör’den mahkum eden Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin 34488 sicil no’lu başkanı Zeka Kayalı, FETÖ’den tutuklanarak cezaevine konuldu. Terör bağlantıları deşifre olan Zeka Kayalı, meslekten ihraç edildi.

HEPSİ MESLEKTEN ATILDI

Vasat kumpasında rol alan hakimlerden 39757 sicil no’lu Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Müslüm Uzun da FETÖ ile ilişkisi nedeniyle tutuklandı, meslekten atıldı. Yerel mahkemenin 41039 sicil numaralı diğer üyesi İrfan Yıldız, Fetullah Gülen’in elebaşılığını yaptığı alçak FETÖ örgütüne mensubiyeti nedeniyle önce ihraç edildi sonra cezaevine konuldu.

Vasat dosyasının kumpasçılarından Adana Cumhuriyet Savcısı Ahmet Mithat Temel de FETÖ’cü. 39744 sicil no’lu savcı Ahmet Mithat Temel Fetullahçı ihanet şebekesinin cübbeli militanı da cezaevine tıkıldı.

28 Şubat postmodern darbesi sürecinde uydurulan “Vasat Örgütü”nün lideri olma suçlamasıyla 2013’te hakkında ikinci kez tutuklama kararı verilen ve hâla Silivri Cezaevi’nde bulunan Şahımerdan Sarı Hoca’nın masum olduğunun adlî makamlarca da teyit edildiği ancak FETÖ’nün hışmına uğradığı ortaya çıktı. “Terör örgütü yöneticiliği” iddiasıyla Şahımerdan Sarı Hoca hakkında verilen mahkumiyet kararının Yargıtay’a taşınması üzerine dava dosyasını inceleyen Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Murat Kızılyar’ın “suç yoktur, mahkeme kararı bozularak beraatine hükmedilmesi gerekir” şeklinde mütalaa verdiği belirlendi.

SUÇ YOK, BERAAT VERİLMELİ

17/04/2013 tarihli, 2012/111220 Tebliğname No’lu 6 sayfalık mütalaada savcılığın “Şahımerdan Sarı hakkında ‘Silahlı Terör Örgütü Kurma ve Yönetme’ suçundan (…) beraatlerine hükmedilmesi gerekirken, mahkumiyetine hükmedilmesi kanuna ve hukuka aykırı görülmüştür. Bu nedenle sanıklar müdafiilerinin temyiz itirazları yerinde görülmekte, hükmün CMUK’un 321. maddesi gereği BOZULMASI, talep ve dosya tebliğ olunur” ifadelerine yer verdiği saptandı.

ONAYAN KİŞİ FETÖ’DEN TUTUKLU

Savcı mütalaasında mahkumiyet kararının kanuna ve hukuka aykırı olduğuna vurgu yapılmasına rağmen Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin 12 yıl 6 aylık hapis cezasını onadığı öğrenildi. Hiçbir delile dayanmaksızın terör örgütü yöneticisi olarak cezaevine atılan Şahımerdan Sarı Hoca’nın cezasının onanmasında ise FETÖ iblisinin parmağı var. Savcı mütalaasını yok sayarak Şahımerdan Sarı Hoca hakkındaki mahkumiyet kararını 21 Eylül 2013’te onayan dönemin Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı Ekrem Ertuğrul’un, FETÖ’den 20 Temmuz 2016’da tutuklandığı öğrenildi. Yargıç kılıklı FETÖ militanlarının kararlarıyla özgürlüğü çalınan Şahımerdan Sarı Hoca, 14.02.2018 tarihinden beri kendisini mahkum eden FETÖ’cü alçakların tutulduğu Silivri’de 342 gündür çile dolduruyor.

SAVCI BERAAT DİYELİ 2105 GÜN OLDU ŞAHIMERDAN SARI HOCA

HÂLA CEZAEVİNDE

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Murat Kızılyar’ın “suç yoktur, mahkeme kararı bozularak beraatine hükmedilmesi gerekir” şeklinde mütalaasının üzerinden 2100 günü geçmesine rağmen, Şahımerdan Sarı Hoca hâla Silivri’de hücrede tek başına çile doldurmakta.

 

 

Şahımerdan Sarı

Hoşgeldiniz
  • Abdullah musaGünümüz ilim ehlinin bu konuda göstermiş oldukları gafletvari durumları alimin alime sahip çıkmamasının göstergesidir . İlim ehlinin bu suskunluğu Ümmet için gerçekten ileriki zamanlarda tehlikenin işaretidir . Şahımerdan Hocaefendi bu suskunluğu yık
  • Haci Mustafa CelikRabbim Hoca'yı tez zamanda esaretten kurtarsın.
  • HamzaDüya değil ahiret alimi olan Şahımerdan sarı yıllardır iftiralar neticesi ömrünün çoğunluğunu zindanlarda geçirdi artık bu zulüm bitmeli inzanların türkiye nin ümmetin Şahımerdan hoca gibi değerli Alimlere ihtiyaçları var
  • Özkan M.Allah yar ve yardimcisi olsun hocaefendinin.
  • Yusuf AbdusSelâmÖncelikle görevimiz olarak her ferd ihlasla Allah'a dua etmelidir. Fiili olarak da Şahımerdan Sarı Hoca'nın esaretten kurtulması için medyada bayağı çalışmalar yapıldı ancak bizzatihi bazı ilim ehli muteber Âlimlerin de bu konuda harekete geçmesi içi

FACEBOOK'TA ŞAHIMERDAN HOCA